“Lëvizje të mrekullueshme nga i riu shqiptar”! Komentatori i gëzohet, portieri i ekipit anglez flet për Anis Mehmetin: E kemi gra.bitur

0

Pas performancës fantastike ndaj Boltonit, Anis Mehmeti ishte fantastik edhe ndaj Plymouth. Mesfushori i Shqipërisë arriti që të realizonte dy gola dhe të dhuronte një asist ndaj vendit të parë në League One.

Në një ndeshje direkte, tanimë është Wycombe që ngjitet në kryesim. Portieri i kësaj skuadre, Stockdale, e ka vlerësuar së tepërmi talentin shqiptar: “Duhet më tepër që kohë që të vihen në pah të gjitha cilësitë që zotëron Mehmeti.

Mund të themi se ne e kemi gra.bitur atë”, u shpreh gardiani i Wycombe, pasi Mehmeti firmosi me këtë skuadër në parametra zero dhe tanimë ka fituar dashurinë e të gjithëve. Goli i dytë personal i tij në mbrëmjen e djeshme ishte i një niveli të lartë, teksa ka impresionuar edhe komentatorët: “Lëvizje të mrekullueshme nga i riu shqiptar”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.