Lëvizja e dështimit të Southgate! I futi në fushë për të ekzekutuar penalltitë, i humbin të dy lojtarët

Lëvizja e Southgate ka rezultuar tërësisht e dështuar në finalen mes Anglisë dhe Italisë. Tekniku i “tre luanëve” ka menduar për ruletën ruse në minutat e fundit të takimit duke hedhur në fushë Sanchon dhe Rashford.

Këta lojtarë janë aktivizuar në minutën e 120, ndërsa si për ironi të fatit ishin njëkohësisht dy nga tre futbollistët anglez që dështuan për të dërguar topin në rrjetë. Kjo e bënë Southgate që të kritikohet më shumë, teksa largoi nga fusha Henderson që ka gjithë eksperiencën dhe klasin e duhur për ta dërguar topin në rrjetë nga 11-metrat. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online