Leçe-Juventus nxjerr si fitues Interin, por vendi i parë kalon edhe nga Kastriot Dërmaku

Juventusi ka bërë një hap të gabuar ndaj Leçes duke barazuar me rezultatin 1-1. Me shijen e një humbje, pasi tani janë vetëm dy pikë larg vendin të dytë.

Nga një penallti për secilën skuadër kanë vendosur edhe fatin e këtij takimi. Kjo përballje është vendosur në këtë mënyrë, ndërsa i jepet edhe mundësia e artë Interit. Nëse zikaltërit arrijnë të fitojnë me Parmën në orën 18:00, atëherë do të marrin kryesimin.

Por ndeshja do të jetë e vështirë dhe Kastriot Dërmaku pritet nga minuta e parë. Mbrojtësi i Kombëtares ka shkëlqyer në debutim në përballjen e kaluar. /Sport Ekspres/