LAJM I FUNDIT/ E lanë në baltë në kulmin e karrierës, Karim Benzema zyrtarizon largimin nga Kombëtarja: Këtu mbaron historia jonë

Një ditë pas mbarimit të Botërorit në Katar ka ardhur edhe largimi i Karim Benzema. Sulmuesi arriti të fitonte Topin e Artë, por nuk ishte pjesë e Kombëtares së Deshamp në kompeticionin më të rëndësishëm. Pas dëmtimit të pësuar, Benzema mund të gjendej në stol dhe të fitonte minutat e tij në ndeshjet me fazën me eliminim direkt.

Megjithatë Deshamp nuk zgjodhi që ta merrte dhe Federata mbështeti vendimin e trajnerit. Për këtë arsye, Karim Benzema ka njoftuar pak minuta më parë tërheqjen nga Kombëtarja. “Unë kam shkruar historinë time dhe e jona po mbaron”, shkruan sulmuesi që gjendet me fanellën e Francës. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online