Lacio zhgënjen dhe i duhet fitorja në Ukrainë, Strakosha bën sa mundet

0

Një barazim në shtëpi, sidomos me gola, është gjithnjë lajm i keq. Lacio u ndal sot nga Dinamo e Kievit te barazimi 2-2 dhe tashmë i duhet të imitojë Juventusin, sepse në Ukrainë duhet të fitojë patjetër.

Një Lacio pa qëndrueshmëri në lojë, me shumë luhatje brenda 90 minutave, ndërsa në fund i iku nga duart fitorja, ndaj tashmë është nën presion të madh.

Nota 6 për Thomas Strakoshën, i cili pësoi dy gola dhe tek i dyti mund të bënte diçka më shumë, por nga ana tjetër kreu disa pritje të bukura, në një ndeshje ku mbrojtja e Lacios ishte në një ditë të keqe.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.