Laçi është në krye me të, Cungu: Dua më shumë lojtarë, nuk më pëlqen të flas fjalë të mëdha

0

Pas derbit të Superiores që u zhvillua mbrëmjen e djeshme mes Partizani-Tirana e mbyllur në 1-2, po vazhdojnë të luhen edhe përballjet e tjera për javën e 15 të Superiores. Flamurtari ka barazuar ndaj Bylisit me shifrat 2-2, ndërsa nga krahu tjetër Laçi ka mposhtur pastër me rezultatin 4-0 Luftëtarin. Ndërkohë më poshtë mund të gjeni edhe intervistat e trajnerëve të dhëna për “Supersport”:

Cungu (Laçi): “Unë i gëzohem fitores dhe ndeshja sot mbaroi, duhet të fokusohemi te ndeshja e radhës. Ekipe të tilla është e vështirë që të përgatitesh, pasi Luftëtari po mbrohej me shumë forca. Është shumë e vështirë të shënosh golin e parë sepse më pas ato dorëzohen. Sot nga niveli i kundërshtarit na u dha mundësia edhe të freskojmë lojtarët që t’i ulim në stol, pasi është ndryshe përshembull të luash kundër Teutës dhe nuk ke mundësi të bësh gjëra të tilla. Na presin edhe dy faza më të vështira dhe nuk dua të shoh larg apo të flas fjalë të mëdha”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.