Kupa e Shqipërisë vjen me risi në format, ja cilat janë çiftet e raundit të parë

0

Ngërçi i futbollit është drejt zgjidhjes përfundimtare dhe klubet do të rikthehen sërish në fushë. Në fundjavë është Kupa e Shqipërisë ajo që do të nisë sezonin e ri, por këtë herë vjen me një risi në format. Skuadrat do të kenë vetëm një shans për të synuar kalimin e raundit, teksa do të ketë vetëm një ndeshje dhe jo sistem vajtje-ardhje për duelet e këtij kompeticioni.

Ndërkohë janë përcaktuar edhe çiftet e raundit të parë të Kupës së Shqipërisë. Në grupin A Tirana do të përballet me Shkumbinin, ndërsa një kjo fazë rezervon edhe një përballje mes Flamurtarit dhe Dinamos. Sa i përket grupit B, Kukësi do të ketë përballë Maliqin, ndërsa Partizani do të ndeshjet me Ilirinë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Grupi A:

Tirana – Shkumbini

Laçi – Vora

Teuta – Tërbuni

Bylisi – Veleçiku

Flamurtari – Dinamo

Kastrioti – Burreli

Besëlidhja – Egnatia

Korabi – Erzeni

Grupi B:

Kukësi – Maliqi

Skënderbeu – Tomori

Partizani – Iliria

Vllaznia – Devolli

Luftëtari – Elbasani

Apolonia – Turbina

Pogradeci – Oriku

Lushnja – Besa

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.