Kukësi sfidon Mariborin, vendasit në avantazh

 

Kukësi, pasi është njohur me kundërshtarin që do të ketë në raundin e parë të Champions League-s ka zbritur në fushë., prej pak minutash ka nisur testi i parë miqësor i verilindorëve në tokën sllovene. Të besuarit e Peter Pakult po sfidojnë nënkampionët e Sllovenisë, Mariborin. Kukësi vjen me surpriza në formacion në këtë ndeshje, pasi në lojë janë disa debutues, duke nisur që nga mbrojtësit Qaqi, Zgruo e Uilliam, apo dhe sulmuesit Plaku. Në sy bie një emër i ri, pasi bëhet fjalë të riun Plu, i cili e nis ndeshjen titullar, por me shumë mundësi do të vëzhgohet nga stafi i Kukësit. vendasit kanë realizur pak pa u mbushur 10 minuta lojë, megjithatë edhe Kukësi ka rreikuar me anë të Qaqit dhe Plakut në dy goditje standarte.

Maribor 1-0 Kukësi

Shënues: Kramariç 10’/

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online