Kukësi e mbyll me fitore në Turqi, ekipi i Skënder Gegës mposht ekipin turk në miqësore

0

Kukësi ka përfunduar sot fazën përgatitore në Turqi, ku ka zhvilluar miqësoren e radhës. Ekipi i drejtuar nga Skënder Gega e ka mbyllur me fitore këtë sezon parapërgatitor, teksa ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Pendiksporin.

Majftoi një gol i realizuar nga Jakup Berisha në minutën e 55-të që Kukësi të largohej me fitore nga fusha e lojës kundër ekipit që siguroi ngjitjen për në Ligën e Dytë turke. Kjo ishte fitorja e parë e verilindorëve në tokën turke, ku më herët matën forcat me Istanbulsporin dhe Ettifaq-in./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.