Kukësi bën 5 ndeshje pa humbje, por Partizani ka më shumë fitore

0

Në 16 ndeshje mes Kukësit dhe Partizanit, të dyja këto skuadra kanë me se të krenohen. Si verilindorët, ashtu dhe kryeqytetasit, mund të “mburren” me statistika të ndryshme. Partizani është dukshëm superior për sa i përket numrit të fitoreve me Kukësin, teksa ka arritur plot 8 suksese në vitet e fundit, ndërsa kampionët kanë plot 5 ndeshje radhazi që nuk thyhen nga Partizani.

Katër barazime dhe një fitore ka arritur të koleksionojë Kukësi, me barazimin e fundit të sezonit të shkuar, që pati vlerë titulli. Po ashtu “demat” nuk janë mundur asnjëherë në shtëpi nga Kukësi, që e ka një “tabu” transfertën me “të kuqtë”. Kukësi dhe Partizani është kthyer në një nga sfidat më të ndezura në vitet e fundit.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online