Kritikoi të rinjtë, Tahiri i tërheq veshin Hysajt: Nuk mund të gjykojë kapiteni, kur kemi 10 ndeshje që komentojmë gabimet e tij

0

Deklarata e Hysajt pas ndeshjes ka hapur polemika të mëdha mediatike. Kritikat e tij për të rinjtë nuk janë pritur mirë nga njerëzit e futbollit. Ermal Tahiri është shprehur në studion e emisionit “Skaner“ në “MCN TV“ se mbrojtësi shkodran nuk mund të gjykojë të tjerët në një kohë kur ka një seri ndeshjesh që gabon në fushë.

“E para nuk ka shpirt dhe e dyta ne kur kemi qenë të rinj jepnim më shumë nga këta të rinj që vijnë sot. Dy gabime qe nuk duhet t’i thoshte. Nuk mund të gjykojë dot kapiteni, kur ne kemi 10 ndeshje që komentojmë gabimet e kapitenit”, ka thënë Ermal Tahiri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.