Kritikat për Brojën? Halandi nuk shënoi asnjë gol me Norvegjinë, bën autokritikë me Kombëtaren

0

Nëse kritikojmë Armando Brojën për faktin se nuk ka realizuar asnjë gol me Shqipërinë dhe nuk shkëlqeu si te Viteshe me Kombëtaren, atëherë çfarë mund të thuhet për Haland? Adoleshenti më i përfolur në Europë është i tjetërsuar me Kombëtaren dhe nuk mban dot të njëjtin shkëlqim.

Qartësisht duket diferenca mes dy nivele, ndërsa në ndeshjet e marsit Haland nuk shënoi dot asnjë gol me Norvegjinë pavarësisht se të gjitha pritshmëritë ishin tek sulmuesi i Dortmundit.

Sigurisht që mënyra e lojës te ekipi gjerman dhe te Norvegjia është e ndryshme dhe kjo e bën lojtarin që të vuajë. Menjëherë pas ndeshjeve sulmuesi ka bërë autokritikë:

“Duhet ti përmirësoj disa nivele. Nëse do ta kemi një shans të vetëm, duhet ta shfrytëzojmë. Tanu duhet të ikim në klube dhe të bëjmë mirë për Kombëtaren kur të kthehemi”, ka thënë Haland. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.