“Kosova prandaj nuk quhet Kombëtare”, Muriqi i përvishet komentuesit: Ta dish ti respektin e turqve për shqiptarët, fshije komentin…

Vedat Muriqi jo vetëm që nuk pendohet për mënyrën e festimit të tij ndaj Alaniasporit, teksa kërkoi vetë që të bënte një përshëndetje për luftëtarët turq që po japin jetën në Siri, por në deklaratën për mediat do të shprehej: “Këta janë heronjtë tanë”.

Ndërkohë nga ana tjetër ky reagim nuk është pritur aspak mirë nga shqiptarët, që kërkojnë mbajtjen e identitetit nga ana e Muriqit. Por ky i fundit nuk e ndryshoi për asnjë moment qendrimin e tij, aqsa i përvishet edhe një komentuesi në rrjetet sociale.

Martin Berisha shkruan në “Twitter” se u shpjegua edhe njëherë se përse Kosova nuk është Kombëtare, pasi luajnë shqiptarë, turq duke iu referuar Muriqit dhe shumë shpejt edhe serb. Ndërkohë reagimi i sulmuesit të Fenerbaces ka qenë: ““Kjo ishte shenjë respekti për shtetin ku jetoj, dhe që kam fituar gjithçka që kam sot, kultura dhe karakteri i një shqiptarit është me respektu ditën e zi atij vendit që jeton. Ta dish ti se çfarë respekti kanë turqit për ne shqiptarët e kishe fshirë komentin”. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online