Kosova ka bërë kërkesën, dëshiron të marrë stadiumin ku do të zhvillohet Kupa e Botës në Katar

0

Katari ka ndërtuar në kohë rekord infrastrukturën e nevojshme për zhvillimin e Kupës së Botës. Por stadiumet e ndërtuara do të mund të ç’montohen përsëri. Për rrjedhojë struktura e tyre mund të përfundojë në shtete të tjera. Kosova kërkon të përfitojë nga kjo situata dhe ka bërë kërkesë në FIFA për të marrë stadiumin “Ras Abu Abboud“, i cili ndodhet në Doha.

“Kosova Press“ raporton se FIFA ka shprëhur mbështetjen e saj për të sjellë konsktruktin metalik në Kosovë. Mbetet për t’u parë nëse FFK-ja do ta përfitojë këtë donacion pas Kupës së Botës që do të zhvillohet në fund të këtij viti./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.