Kombëtaren e Greqisë e drejton trajneri shqiptar, futbolli që po bën jehonë në Kretë

Një eveniment paksa ndryshe është duke u zhvilluar në Kretë dhe që po bën jo pak jehonë. Me një stadium fantastik me 4.000 ulëse pranë bregdetit, pamja që ofrohet është mahnitëse.

I ndërtuar vetëm 1 muaj më parë, atje është duke u mbajtur kampionati botëror i mini futbollit me 6 lojtarë. Por pavarësisht kësaj, stadiumi duke marrë parasysh edhe vendin strategjik në të cilin ndodhet, mbushet me kapacitetin e plotë.

Në të gjenden 40 shtete që po konkurrojnë për të fituar trofeun. Sa i përket Kombëtares së Greqisë, pikësëpari drejtohet nga një trajner shqiptar nga Vlora, Andrea Drenova. Gjithashtu dy nga lojtarët më të mirë të ekipit janë shqiptarë, si Amarild Xiso dhe Laert Thanasai. Pa harruar se në këtë ekip përfshihet edhe ish-kapiteni i Greqisë, Kosta Katsurani. /Sport Ekspres/

? ?????? ??? ??? SOCCA World Cup 2019!

#roadtocrete #socca #spirit #soccaworldcup #crete2019 #creteregion #incrediblecrete

Gepostet von ???????? ????? Minifootball – Greek Minifootball Team am Mittwoch, 16. Oktober 2019