Kjo nuk duhej! Ishte në super formë te Frankfurti, Simon Simoni përfundon në thikë dhe lë futbollin për disa muaj

0

Simon Simoni po përjetonte një moment fantastik tek të rinjtë e Frankfurtit. Rritja e portierit shqiptar ishte e dukshme, por së fundmi ka pësuar një dëmtim të rëndë. Në ndeshjen kundër Shtutgart Kickers me U-21, Simoni ka pësuar një çarje të ligamentit kolateral në bërryl.

Kjo goditje ishte e rëndë për talentin tonë që la menjëherë fushën e blertë. Lajmet e ardhura nga Gjermania janë shumë të këqija, Simoni do të përfundojë në operacion dhe nuk ka asnjë mundësi për të shmangur thikën. Në kushte të tilla, pritet që portieri i Shqipërisë të mungojë për disa muaj derisa të kthehet në fushën e blertë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online