Kategoria e Parë, renditjen/ Mbyllen takimet, Apolonia turpëron Elbasanin

0

Në Kategorinë e Parë janë mbyllur takimet sa i përket grupit A dhe grupit B. Një çmenduri e madhe vjen nga Apolonia, e cila turpëroi Elbasanin me rezultatin 7-0 që në pjesën e parë, por duke e mbyllur takimit po me të njëjtat shifra. Faktikisht grupi B ka pasur lumë golash, pasi Pogradeci ka fituar 4-3 ndaj Devollit, ndërsa Shënkolli dhe Lushnja kanë ndarë pikët në shifrat 2-2.

Ndërkohë në grupin A është Dinamo që fitoi ndaj Tërbunit, duke lënë një shpresë. /Sport Ekspres/

Grupi A

Egnatia-Kastrioti 0-1

Korabi-Besëlidhja 1-2

Erzeni-Veleciku 2-0

Dinamo-Tërbuni 2-0

Burreli-Shkumbini 2-1

Grupi B

Pogradeci-Devolli 4-3

Apolonia-Elbasani 7-0

Shënkolli–Lushnja 2-2

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.