Kategoria e Parë, renditje/ Partizanin e mund Dinamo në derbi, marrin prapë vendin e parë

0

Dinamo është rikthyer te fitorja dhe kryesimi në Kategorinë e Parë e më saktësisht në grupin A. Partizani mposhti Tiranën në derbin e Superiores, por në derbin e Kategorisë së Parë, Partizani B është mundur në shifrat 3-0 nga Dinamo.

Golat e Ëelber, Djidiëa dhe Da Silva kanë vendosur historikun e kësaj ndeshje. Dinamo ka marrë sërish vendin e parë pasi Burreli u mund nga Korabi, një tjetër rival direkt që kërkon ngjitjen në Superiore. Sa i përket grupit B një ndeshje interesante u zhvillua mes Flamurtarit dhe Elbasanit që u vendos nga goli i Diamantit. /Sport Ekspres/

Grupi A

Dinamo-Partizani B 3-0 Ëelber 11’, Djidiëa 25’, Da Silva 76’

Erzeni-Besëlidhja 0-0

Korabi-Burreli 1-0 Ismailaj 75’

Oriku-Vora 1-2 Nuri 30’/ Vata 18’, Sadiku 67’

Grupi B

Flamurtari-Elbasani 1-0 Diamanti 9’

Turbina-Tomori 1-2 Da Silva 55’/ Canko 41’, Qato 73’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.