Kapllanaj ndryshon nga Batha: Interi më shumë gjasa të marrë Serinë A, se Bylisi të fitojë Superioren

Disa javë më parë kur gjithçka ecte mirë te Tirana, Batha do të dilte edhe me fjalët që bën jo pak jehonë: “Më shumë shanse ka që Tirana të marrë Superioren, sesa që Interi të fitojë Seria A”.

Ndërkohë e njëjta pyetje ngacmuese ka ardhur nga “Supersport” edhe për presidentin e Bylisit, Besnik Kapllanaj. Por ky i fundit është me këmbë në tokë dhe ka zgjedhur Interin që ka më shumë gjasa të triumfojë, sesa që Bylisi që marrë Superioren.

Mes të tjerash presidenti i ballshiotëve për “Zona Gol” ka thënë: “Nuk e prisja të jem i sinqertë që ta nisnim në këtë mënyrë. U them lojtarëve gjithmonë që të rrimë me këmbë në tokë. Por e kemi pasur gjithmonë ëndërr që të futemi në Europë. Objektivi është mbijetesa, ndërsa si ambicie të shkojmë në Europë”. /Sport Ekspres/