Kaos në Napoli, disa holandezë të arrestuar

0

Rreth 200 tifozë holandezë të Fejnordit kanë mbërritur në Napoli, edhe pse UEFA ia ka ndaluar të drejtën për të qenë në stadium. Që nga ndodhitë me Lacion në Ligën e Evropës, UEFA ua kishte ndaluar udhëtimin në Itali ultrasve holandezë, por ata e kanë shpërfillur këtë urdhër.

Mediat italiane kanë raportuar se rreth 200 vetë janë në Napoli për takimin e sotëm në Champions, teksa raportohet se ka pasur dhe përplasjet me policinë. Tifozët holandezë kanë goditur me gurë policinë, teksa 3 prej tyre janë arrestuar.

Po ashtu raportohet se 30 prej tyre kanë siguruar dhe biletë, por gjithsesi do ta kenë të pamundur të futen në stadium.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.