Kampionët përmbysin Bursasporin në pak minuta

0

Luhet pjesa e dytë e ndeshjes mes Bursasporti dhe Kukësit. Pak minuta më parë kampionët kanë shënuar dy herë me anë të Eni Imamit dhe më pas me Donjet Shkodrën. Imami fillimisht mjaft bukur harkoi një top nga e djathta,i cili nuk u arrit nga askush dhe përfundon në fundin e rrjetës, duke vënë baraspeshën në takimin e dytë të kuksianeve në Antalia. Vetmëm pak sekonda më vonë një aksion model i Kukësit uy finalizua nga Donjet Shkodra, duke përmbysur në këtë mënyrë vendasit.

HT/ Bursaspor – Kukësi  1-2 

Shënues: Batalla 33’/ Imami 64′, Shkodra 66′

Bursaspor: Tekin, Behich, Yardimci, Ekong, Titi, Ersoy, Agu, Badu, Batalla, Delarge, Bakis. Trajner: Paul Le Guen.

Kukësi: Koliçi, Idrizi, Alla, Shameti, Rrumbullaku, Shkodra, Musolli, Sadiku, Bakaj, Peposhi, Guri. Trajner: Peter Pakult.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.