“Jemi krenar për ju“! Armand Duka i lumtur për Vllazninë: Vazhdoni të jeni një burim frymëzimi

0

Ekipi i femrave të Vllazninë ka hedhur një hap të rëndësishëm ditën e sotme, ku ka eliminuar kampionen e Turqisë, ALG Spor, në raundin e parë kualifikues në Champions League. Një ndeshje dramatike ku pati 6 gola, nga 3 për secilën skuadër, e cila u vendos nga pika e bardhë e penalltive. Një arritje e madhe e vajzave shkodrane që kanë bërë krenar të gjithë tifozët shqiptarë.

Një sukses i tillë nuk mund të mos kalonte në vëmendjen e kreut të FSHF-së, Armand Duka, që përmes llogarisë së tij zyrtare në “Facebook“ shpreh lumturinë e tij për kalimin e turit të Vllanzisë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit uron që femrat e skuadrës kuqeblu të arrijnë sa më larg në këtë kompeticion dhe të shërbejnë si një burim frymëzimi për të gjitha vajzat shqiptare që duan të jenë pjesë e futbollit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Postimi i Armand Dukës:

Jashtëzakonisht i lumtur me fitoren e sotme të Vllaznisë në turin e parë kualifikues të UEFA Ëomen’s Champions League ndaj kampiones së Turqisë, ALG Spor Kulubu! Ka qenë një ndeshje vërtetë emocionuese dhe e luftuar deri në fund.

Një arritje e shkëlqyer për vajzat kuqeblu, por edhe për futbollin e femrave. Le të shpresojmë që ky sukses të pasohet nga të tjera triumfe dhe Vllaznia të avancojë në fazën e grupeve të Champions League për femra.

Do të ishte një sukses i merituar për këtë ekip, por që njëkohësisht tregon se futbolli i femrave në Shqipëri është rritur në aspektin cilësor vitet e fundit.

Urimet më të mira për drejtuesit e klubit, stafin teknik dhe shpresoj që Vllaznia të vazhdojë të jetë një burim frymëzimi për të gjitha vajzat që duan të luajnë futboll! Jemi krenar për ju!

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.