“Jam kroat, por u mërzita shumë për ndeshjen Shqipëri-Poloni”! Pejiç ka siguri: Këta lojtarët e dërgojnë në Europian

0

Pero Pejiç ishte i ftuar në “Zona Zero” ku përveçse komentoi situatën e Kukësit në këtë sezon të Superiores, nga ana tjetër nuk la pa përmendur edhe rrugëtimin e Kombëtares Shqiptare. Pavarësisht se është kroat, Pejiç është mërzitur po aq sa shqiptarët pasi nuk arritëm të mundnim Poloninë në “Air Albania”.

“Shqipëria ka grup shumë të mirë dhe lojtarë shumë të mirë. Unë jam kroat, por jam mërzitur shumë pas ndeshjes me Poloninë. Ishte shans i madh pasi nëse do të fitohej, do të shkohej në Botëror. Unë mendoj se lojtarët aktual kanë shumë cilësi dhe ky grup mund të shkoj në Europian”, u shpreh Pejiç. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.