“Ishte i miri në ditën më të keqe”! Vlerësim i lartë nga gazetari italian për Kristjan Asllanin: Jepini më shumë minuta këtij djali

Interi është mundur në ditën e djeshme me shifrat 0-1 nga Empoli. Në minutën e 72 do të hidhej në fushë Kristjan Asllani, që mori vendin e Barelës. Mesfushori shqiptar nuk ishte protagonist me asist të dhënë apo ndonjë gol të shënuar për të kthyer fatin e ndeshjes, por tregoi shumë për aftësitë e tij.

Mënyra e përdorimit të topit dhe idetë e tij për të befasuar kundërshtarin, janë vlerësuar sërish në Itali. Gazetari italian Fabrizio Biasin e ka quajtur Asllanin si një të mirë që duhet parë edhe në ditën më të keqe të Interit. “Duhet të gjesh të mirën edhe në ditët më të këqija. Ka personalitet, duhen më shumë minuta pr këtë djalin këtu”, shkruan Biasin. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online