Ironia e trajnerit të Luftëtarit: Rivalët nuk i prekim më brenda zone, portierët gati për 11-metërsha

Trajneri i Luftëtarit, Marantas, ka zgjedhur të bëj ironi para ndeshjes që do të ketë përballë Kukësit. Nisur nga penalltia e dhënë kundër në përballjen me Bylisin dhe gjithë polemikave të tij ndaj gjyqtarëve të takimit, mllëfi ende nuk i është larguar.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes, trajneri grek shprehet se kundërshtarët nuk do të preken me brenda zone. Nga ana tjetër, portierët janë duke u bërë gati që të stërviten për të ndalur penalltitë.

“Do ketë stërvitje të veçantë për portierët te penalltië. Lojtarët e mi e dinë se nuk duhet as ta prekin rivalin brenda zonës që të mos përsëriten ato që ndodhen në ndeshjen e shkuar”, u shpreh me ironi Marantas. /Sport Ekspres/