Iranianët bëjnë zhurmë, Ronaldo u kërkon qetësi

0

Irani do të ndeshet me Portugalinë sot në mbrëmje, në një finale për kualifikim në Saransk, aty ku mijëra tifozë iranianë e portugezë po vërshojnë.

Iranianët janë më të zhurmshëm dhe mbrëmë u munduan t’i prishin gjumin skuadrës portugeze.

Në një moment edhe Kristiano Ronaldo doli në dritare dhe u kërkoi qetësi tifozëve, që me sa duket po përdorin çdo armë të mundshme për të ndihmuar Iranin të arrijë një fitore historike.

Irani nuk ka shumë shanse në letër, por ka tre pikë dhe kundër Spanjës luajti një ndeshje shumë të mirë, ndaj nuk ka pse të mos e provojë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.