Intervistat/ “Një humbje e Vllaznia na nxirrte nga shinat”, Martini: Teatral? Edhe Vllaznia do bënte të njëjtën gjë

0

Kanë përfuduar edhe dy supersfidat e orës 16:00 në Kategorinë Superiore. Situata është përmbysur në pak javë për Vllazninë, e cila është mposhtur 1-0 nga Teuta dhe tani i sheh durrsakët vetëm një pikë larg. Rezultat pozitiv ka marrë edhe Laçi i Shpëtim Duros, që ka triumfuar në transfertën me Kukësin në shifrat 1-2. Kurbinasit ngjiten në vendin e dytë së bashku me Teutën në kuotën e 40 pikëve. Në përfundim të dy takimeve vetë protagonsitët kanë dhënë intervistat e tyre për “Gol pas Goli” në “Supersport”.

Edi Martini (Teuta): “Brdariç tha që ishim teatral? Ai ka të drejtën e tij, është mendimi i tij. Ndoshta në minutat e fundit, ngaqë u dogjëm me Kukësin ishte çështje besimi që na duheshin patjetër pikët. Nuk mendoj se ka pasur simulime gjithsesi. Por jam i sigurt që të njëjtën lojë do të kishte  bërë edhe Shkodra po të ishte në avantazh. Pjesa e parë ishte e mirë, kishim rastet tona. Ndërsa në pjesën e dytë dua ti bëj komplimenta Vllaznisë, luajti mirë dhe na vuri në vështirësi. Ishin 3 pikë shumë të rëndësishme. Një barazim ose një humbje e jona sot dhe Vllaznia na nxirrte nga shinat. Është një luftë e fortë. S’ka ndeshje të lehta më. Ashtu si Partizani barazoi në Fier sot, që në letër dukej e lehtë. ”.

Tomas Brdariç (Vllaznia): “Sot ne humbëm ndeshjen 1-0, sepse bëmë një gabim, një top të humbur në zonën tonëë. U ndëshkuam nga një pasim i gabuar. Në pjesën e dytë kishim më tepër kontroll. Bëmë disa sulme të rrezikshme. Ky është fati. Pas ndeshjesh mund ta analizosh ndeshjen si të duash. Ne i japim lojtarëve mundësinë të luajmë. Nëse do kishim fat do e ndryshonim rezultatin. Goditëm traversën dhe goditja me kokë e Sisesë ishte shumë afër. Duhet të punojmë dhe ti rikthejmë lojtarëve besimin, sepse na duhet për ndeshjet e tjera. Për arbitrin ishte sot ndeshje shumë e vështirë. Sjelljen teatrore nuk e kam parë asnjëherë në jetën time. Ky është një sport burrash dhe kur i prekje nuk e di si rrëzoheshin.“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.