Intervistat/ “Kukësin nuk e parashikon dot”, Brdariç shmang objektivat: Le ti lëmë tifozët të ëndërrojnë

0

Kanë përfunduar dy takimet e sotme të vlefshme për javën e 14 të Kategorisë Superiore. Vllaznia ka përmbushur hakmarrjen ndaj Kukësit, teksa ka fituar me rezultatin minimal 0-1 në “Elbasan Arena”. Ndërkohë në Durrës Teuta gjen më në fund fitoren dhe mposht Bylisin me shifrat 2-0. Një rezultat mjaft i rëndësishëm ky për djemtë e Martinit, që prej shumë javësh vuanin ngërçin e triumfit në fushën e tyre. Në përfundim të 90 minutave, vetë protagonistët e takimeve kanë thënë fjalët e tyre për mikrofonin e “Supersport”.

Brdariç (Vllaznia): “Urime skuadrës. E dimë tani që ndeshjet do të jenë gjithnjë e më të vështira, sepse çdo skuadër të kundërvihet. Dua që skuadra ime të jetë e përulur. Në momentet e qarta të lojës të dimë të vuajmë. Rezultati 1-0 është i rrezikshëm, por në fund morëm fitoren. Kukësi është një ekip shumë i mirë, kanë lojtarë shumë të mirë. Rezultatet nuk i kanë pasur shumë pozitive dhe besimi te ta nuk ka qenë aq i lartë sa më parë. Kukësi është gjithnjë i aftë të shënojë. Nuk mund të parashikosh gjithçka ndaj tyre. Luajtëm sot javën e 14. Janë edhe 22 ndeshje për tu luajtur. Është herët të flasim për objektiva. Le ti lëmë tifozët të ëndërrojnë, le ti lëmë të flasin për lojën e bukur. Kemi këtë mënyrë loje të të luajturit që na pëlqen dhe po na jep rezultate”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.