Intervistat/ 17-vjeçari që i çuditi të gjithë, Çepele flet pak dhe punon shumë: Emocion i jashtëzakonshëm

0

Shqipëria ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 kundër Kosovës. Asisti i Uzunit për Balajn dhe realizimi nga vetë sulmuesi i Ferencvarosh do të mjaftonin për kuqezinjtë. Ndërkohë nga dardanët erdhi goli i vetëm në saj të penalltisë së fituar nga Muriqi.

Pas kontaktit të dyshimtë në zonë të Cepeles, me 17-vjeçarin që zhvilloi një ndeshje perfekte. Madje edhe në momentin e penalltisë kërkoi sqarimin me Muriqin për të mohuar 11-metërshin te arbitri pasi pretendoi se nuk e kishte prekur aspak. Kështu është mbyllur kjo vëllazërore e cila ka pasur respektin e madh mes futbollistëve edhe në fushën e lojës. Më poshtë mund të ndiqni edhe intervistat e protagonistëve për “Supersport”:

Sahiti (Trajneri i Kosovës për sot): “Sigurisht që është një rezultat negativ kjo humbje. E kemi nisur keq dhe me meritë e pësuam golin e parë. Pastaj e kemi pasur një tjetër ritëm, por sërish nuk ishim mjaftueshëm atje ku duhet. Sigurisht që nuk ishte si kusht fitorja me patjetër ndaj Shqipërisë, dëshironim që të provonim disa lojtarë të rinjë që kanë pasur më pak minuta në klubet e tyre. Nuk kishte hapësira Muriqi? Nuk duhet të harrojmë që po luanim me Shqipërinë, kanë një mbrojtje shumë të mirë dhe janë Kombëtare me shumë cilësi”.

Bekim Balaj: “Më kishte munguar Kombëtarja dhe goli. Barazova rekordin e Aliajt me 8 gola? Të them të drejtën Aliaj ishte mbrojtës dhe kjo do të thotë që nuk kam realizuar mjaftueshëm. Tani duhet të perfeksionojmë skemën e trajnerit Reja, për t’i marrë më të mirën. Edhe te klubi unë ndihem mirë dhe pres që trajneri të më thërras në detyrë për të dhënë kontributin tim. Sa i përket Kombëtares të gjithë e dinë se vetëm dy fitore na duhen në këto takime të Ligës së Kombeve”.

Cepele: “Nuk e mendoja kurrë këtë debutim, më dha një emocion të jashtëzakonshëm. E kuptoj edhe trajnerin në gjuhën italiane, u përshtata mjaft mirë. Si thuhet edhe në Itali “kohë pas kohe”, do të shihni edhe më tepër. Unë punoj në stërvitje dhe Reja e ka në dorë për të më aktivizuar sërish”.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.