Intervista/ Trajneri i Luftëtarit pas ndeshjes: Kisha strategji për Kukësin, arbitri me vendim abstrakt

0

Luftëtari ka marrë një pikë të vlefshme në ditën e sotme pasi ka barazuar pa gola ndaj Kukësit. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 18 të Superiores, por bluzinjtë kanë dalë sërish të zhgënjyer nga stadiumi i tyre sepse kishin shanse për të fituar, duke pasur edhe një rast me polemika për një gol të anulluar. Ndërkohë më poshtë mund të gjeni edhe intervistat e dy trajnerëvë për “Supersport” në përfundimin e takimit:

Nikolin Çoçlli (Luftëtari): “Që kur erdha këtu, kisha një besim të jashtëzakonshëm. Kjo pasi ka futbollistë të rinjë dhe me nivel pasi i kam parë në grupmosha. Kanë nivel të admirueshëm, siç e patë edhe sot në lojë. Orientimin e kanë marrë përgjatë kësaj kohe dhe sot e kishim mundësinë për ta fituar. Ne kemi krijuar një strategji me presionin në mbrojtje. Pra kush e kupton këtë gjuhë, e ka të thjeshtë për të analizuar mënyrën e lojës. Duhet që të dish forcën e kundërshtarit dhe të barazohesh me të në një farë mënyre. Djemëve u kam thënë që këtë ndeshje duhej ta luajnë me shpirt dhe i falenderoj. Goli i anulluar? Nuk e kam idenë se përse u anullua, nuk kam parë asnjë faull aty dhe arbitri merr një vendim abstrakt”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.