“Imagjinojeni pak”, Keidi Bare i rrëfen të gjitha te Espanjoli: Jam i vetmi shqiptar që nuk ha fasule

0

Keidi Bare është kthyer menjëherë në një futbollist kyç te Espanjoli. Mesfushori i Kombëtares ka fituar besimin e trajnerit dhe gjithë opinionit sportiv me performancat e nivelit të lartë, për të marrë edhe njëherë emërtimin “pitbulli”.

Nëpërmjet një rrëfimi të fundit mes disa pyetjeve të shkurtra, Espanjoli i tregon tifozëve edhe disa anë të tjera të Keidi Bares dhe sekrete që nuk njiheshin më parë. Mes përgjigjeve të dhëna dallon edhe pjata tipike shqiptare, fasulet.

Të pëlqen nofka pitbull? “Po më pëlqen. Nuk e di se përse ma kanë vënë, ndoshta nga arsyeja si dukem, si luaj në fushën e lojës ose…nuk e di. Unë përpiqem që të bëjë më të mirën”.

Si është Keidi Bare: “Është një anë tjetër e imja që ju nuk e njihni, jam pak person pak i frikësuar”.

Një pjatë tipike: “Në të gjithë vendin, po në të gjithë vendin konsumojnë fasule. Unë jam i vetmi shqiptar që nuk i ha ato, imagjinojeni pak”.

E dashurojnë futbollin në Shqipëri?: “Po në Shqipëri e dashurojnë shumë futbollin, sidomos Kombëtaren”.

Më poshtë gjeni intervistën e plotë:

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.