Ibrahimoviç bëhet temë e nxehtë në Itali, Pioli: Pjesëmarrja në Sanremo? Presion që përballojnë kampionë si ai

0

Zllatan Ibrahimoviç ka qenë  gjtihnjë një temë e nxehtë për tu folur nga mendiat. Këtë  herë suedezi ka ndezur debate në lidhje me prezencën e tij në Sanremo, në një kohë kur sezobi është ende duke u luajtur. Megjithatë Pioli e sheh praninë e tij të festivalin e njohur italian si një sfidë që vetëm kampionë si Ibra mund ta përballojnë.

“Unë flas me të çdo ditë dhe javën e kaluar kemi vendosur një program. Ai do të humbasë disa stërvitje, por do të jetë në dispozicion për ndeshjet. Nëse ka një kampion të aftë për të përballuar një presion të tillë, atëherë është ai. Në të vërtetë, dikush si ai tërheq edhe më shumë vendosmëri dhe motivim për të ndihmuar ekipin”, ka thënë Stefano Pioli./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.