I vetmi lojtar shqiptar në 11-shen ideale, tjetër vlerësim për Sokol Cikalleshin në Turqi

0

Sokol Cikalleshi realizoi dopietë në fitoren e Koniasporit që përmbysi Mataliasporin në shifrat 2-3. Një çlirim i madh edhe për vetë sulmuesin në aspektin psikologjik pasi kishte probleme me golat e shënuara në elitën turke.

Për më tepër që vetë transferimi te ekipi i Koniasporit solli shumë probleme të mëdha, me trajnerin Korkmaz që dha dorëheqjen pasi nuk e dëshironte në skuadër. Por duket se Cikalleshi po gjen vetveten në këtë skuadër dhe pas dopietës është shpallur në formacionin më të mirë të javës. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.