I bie telefoni në mes të natës, Raiola tregon kërkesën e veçantë: Jam Arda Turan…nuk po të kuptoj?

“The Guardian” ka publikuar një bisedë të veçantë mes futbollistit Arda Turan dhe Mino Raiola. Futbollisti turk që del në media më pak për veprat e bëra në fushë dhe më shumë për skandalet e herë pas hershme, i ka kërkuar menaxherit të njohur që ta ndihmonte me një skuadër. Kjo pasi Basakshehiri i ndërpreu menjëherë marrëveshjen. Turan ka kërkuar nga Raiola që t’i gjejë skuadër, madje në një orar të papërshtatshëm, pasi bëhej fjalë për mesnatën. /Sport Ekspres/

Biseda e treguar nga “The Guardian”

Arda Turan: “Jam Arda”

Mino Raiola: “Kush Arda je?”.

Arda Turan: “Nuk po të kuptoj? Jam Arda Turan. Shiko Mino se e di që është vonë, por më duhet ndihma juaj. Je njeriu i vetëm që mund ta bësh këtë. Më duhet një ekip”.

Mino Raiola: “Po e ke skuadrën ti, je te Barcelona”.

Arda Turan: “Nuk do iki më atje”

Mino Raiola: “Se nuk të duan”

Arda Turan: “Jo, unë nuk i dua. Shiko se e di si janë gjërat mes meje dhe Barcelonës. Ata nuk më ofruan një shans. Dua një ndryshim”.

Mino Raiola: “Në rregull atëherë. Arda Turan, 32 vjeç. Atletico Madridi, 178 ndeshje, 22 gola, Barcelona, 55 paraqitje, 15 gola. Klubi i fundit, Istanbul Basaksehir, aty ku i është ndërprerë huazimi, pasi i gjuajti me armë në spital. 42 ndeshje, vetëm dy gola. Nuk është kjo karriera perfekte?”.

Mino Raiola: “Dëshiron të flasësh për armët?”

Arda Turan: “Jo në të vërtetë.”

Mino Raiola: “Keni dashur të afroheni me gruan e një artisti pop turk në klubin tuaj të natës. Ju u përleshët dhe shkuat në spital.”

Arda Turan: “Ka disa pjesë që mungojnë në histori. Shikoni, kam nevojë për një klub në janar. A jeni agjent apo gjyqtar?”

Mino Raiola: “Të dyja. A e do futbollin?”

Arda Turan: “Po tallesh? Sigurisht që e dua”.

Mino Raiola: “Unë pyes; sepse jo të gjithë e duan atë. Të gjithë thonë se e duan atë; por me të vërtetë i pëlqejnë famën, vëmendjen dhe paranë. Të gjithë mendojnë se Zlatan është një sfidë; por nuk e kanë idenë sa e do futbollin ai që luan edhe 38-vjeç.”

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online