I befasoi të gjithë me rikthimin pas 1 viti pushim, Roben reziston në fushë vetëm 30 minuta

Arjen Roben mori një vendim që befasoi jo pak. Holandezi dha dorëheqjen nga futbolli në vitin 2019, por nuk rezultoi të ishte përfundimtare. Tundimi për të shkelmuar topin në tapetin e gjelbër ishte i madh dhe ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut nuk i rezistoi dot. Pas një viti pushim, Roben vendos t’i rikthehet edhe njëherë futbollit profesionist. Lojtari firmosi për Groningen në elitën e Holandës.

Sot erdhi edhe debutimi i tij pas atij pushimi 1-vjeçar kundër një emri të madh si PSV Eindhoven. Por koha e gjatë jashtë fushave ka bërë të vetën, teksa Arjen Roben reziston vetëm 30 minuta në lojë. Aq ka mjaftuar që 36-vjeçari të largohet nga fusha për shkak të një dëmtimi, që ka të bëjë me kofshën e tij. Pas kësaj ndoshta holandezi do e vërë sërish në pikëpyetje të ardhmen e tij në futboll./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online