Historia e rrallë dhe që po mahnit! Ekipi vjen nga Kategoria e Ulët dhe po fiton titullin në Belgjikë, stadium me 9.000 vende dhe i shohin targën Anderleht me Club Brugge

0

Një histori e rrallë duket të jetë ajo e skuadrës belge, Royal Union. Kjo e fundit ndodhej në Kategorinë e Parë të futbollit belg në sezonin e shkuar. Por menjëherë pasi siguroi ngjitjen në elitë, duket se uria e tyre është shumë më e lartë.

Me çudinë më të madhe, Royal është shumë afër titullit kampion në elitë. Aktualisht kjo skuadër renditet në vendin e parë me 54 pikë të grumbulluara, ndërsa pas tyre vjen Club Brugge me 45 pikë. Një histori impresionuese dhe vlen të theksohet se Royal Union ka vetëm një stadium që mund të mbajë 9000 tifozë duke lënë pas vetes edhe një emër si Anderleht. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online