Hasan feston me përshëndetje ushtarake, merr mbështetjen e tifozëve shqiptarë

Labunishti ka barazuar ndaj Pelisterit në derbi në Ligën e Dytë Futbollistike-Perëndim. Kjo përballje ishte e vlefshme për javën e 9 të Superiores.

Fillimisht ishin vendasit që kaluan në avantazh me sulmuesin Sunaj Hasan. Sipas asaj që raporton “Info Sport”, pasi kaloi portierin dhe gjeti golin, nisi festën ushtarake për të mbështetur sulmet kurde nga ana e Turqisë.

Kjo mori edhe mbështetjen e tifozëve shqiptarë që ishin të pranishëm në stadium, ndërsa shfaqën edhe sensibilizimin e tyre me kritikat ndaj Turqisë. Por festa nuk do të zgjaste shumë, pasi do të ishin miqtë që do të barazonin për ta mbyllur rezultatin në 1-1. /Sport Ekspres/