Hallet që nuk kanë fund për Duron, Kukësi duhet të bëj pa shumë lojtarë

Sa shumë shqetësime për trajnerin e Kukësit, Shpëtim Duron. Ndeshja e radhës do të jetë kundër Flamurtarit të vendit të fundit që ka nevojë për pikë jetike. Ndërkohë te verilindorët nuk po japin atë që pritet elemente si Kristal Abazaj dhe Enis Gavazaj, sa i përket vazhdimësisë.

Por problemi nuk është vetëm këtu. Vasil Shkurtaj u dëmtua në nxehmje ndaj Partizanit dhe nuk pritet të jetë i gatshëm as ndaj vlonjatëve. Gjithashtu edhe mbrojtësi Obanor ka pësuar një dëmtim, ndërsa ka qenë një nga pikat kyçe të ekipit në prapavijë. Për të vazhduar më tej edhe Limaj që nuk ka qenë në stërvitje për një tërheqje muskulore. Duke parë të gjithë problematikën, verilindorët i pret një test i vështirë ndaj Flamurtarit. /Sport Ekspres/