“Golat e mi nuk vlejnë para Koniasporit”, Sokol Cikalleshi flet pas dopietës: Kur luaj në krahë, e kam larg…

0

Sokol Cikalleshi u kthye si një lojtar i rëndësishëm për Koniasporin duke realizuar dy gola në fitoren e fundit kundër Malatiasporit në shifrat 2-3. Tashmë sulmuesi shqiptar është duke u përgatitur për ndeshjen e radhës që do të zhvillohet në ditën e nesërme kundër Gaziantep.

Gjatë përgatitjeve është zhvilluar edhe një intervistë në mediat turke, atje ku Cikalleshi fiton dashurinë e tifozëve pasi është shrephur se golat për të nuk vlejnë aspak në krahasim me fitoren e Koniasporit.

“U mundëm 2-0 kur hymë në dhomën e zhveshjes. Por e motivuam veten dhe thamë që padyshim nuk do ta linim këtë ndeshje. Morëm një fitore të drejtë së bashku me këmbënguljen tonë. Jemi gjithashtu shumë të lumtur për këtë situatë. Më shumë sesa për golat e mi, kujdesem për suksesin e Konyaspor. Gjëja më e rëndësishme në këtë ndeshje ishte që Konyaspor fitoi më shumë se golat e mi. Jam shumë i lumtur që kontribuoj për këtë. Atmosfera e ekipit është gjithashtu shumë e mirë, ne kemi një ekip të mirë. Ne jemi një ekip që meriton të jetë fitimtar dhe i suksesshëm. Sigurisht, unë duhet të shënoj për shkak të pozicionit tim si sulmues. Jam duke luftuar në fuqinë time në këtë drejtim.

Ndeshja e së premtes ndaj Gaziantep: “Pas pikëve të mira që morëm në dy ndeshjet e fundit, ne kemi harmoni të mirë në ekip. Bazuar në eksperiencën e gjatë që kam në Turqi, këmbët tona duhet të jenë gjithmonë në tokë. Kam dhënë kontribute pozitive në ekip. Sigurisht, ne kemi një rezultat më pozitiv në shënimin e golave ??kur luajmë në vijën përpara. Sepse kur luaj në krahë, jam pak larg vijës së golave. Ky ishte tashmë vendimi i trajnerëve të mi. Çfarëdo që të vendosin, unë u përpoqa të bëja më të mirën që munda. Në asnjë mënyrë nuk e shikoj situatën individualisht. Gjëja më e rëndësishme për mua është suksesi i Konyaspor”, u shpreh Cikalleshi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.