Gola e kartonë të kuq, Kukësi kryeson ndaj Teutës

0

Në Kukës luhet një ndeshje mjaft delikate, sepse Kukësi e Teuta tashmë e kanë të qartë se çdo gabim mund të ketë pasoja të rënda. Kukësi në shtëpi ka deshtuar shpesh këtë sezon, ndaj fitorja sot i duhet edhe për moral, aq më shumë që duhet mbrojtur patjetër vendi i dytë. Ndërkaq, Teuta është nën presion të madh, sepse Vllaznia ka shkuar 3 përpara dhe sot një fitore shkodrane do të thotë telashe të mëdha për durrsakët.

PJESA E PARË

Kukesi u godit shpejt nga një supergol nga Bilali, i cili u duartrokit edhe nga tifozët vendas. Me pas, shumë presion nga Kukësi, me barazimin që erdhi në minutën e fundit të pjesës së parë. Goditje dënimi, kros në zonë dhe me kokë Sindrit Guri nuk fali.

KUKËSI – TEUTA     3-2

Shënues: Guri 45′, 66′, Shkodra 62′ / Bilali 16′, Çyrbja 80′

Kukësi: Koliçi, Zhderiç, Alla, Hoxha, Rrumbullaku, Musolli, Dzaria, Idrizi, Shkodra, Kalë, Guri
Teuta: Moçka, Gjorgievski, Shkalla, Bilali, Alhasan, Çyrbja, Hila, Lajthia, Beqja, Dediç, Latif

Kartonë të verdhë: Alla 20′, Guri 41′ / Hila 14′, Lajthia 45′

Kartonë të kuq: Idrizi 51′ / Alhasan 51′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.