Gol me çdo gjuajtje në portë, Belgjika shkatërron San Marinon në 45 minuta

Një ndeshje formale është për t’u mbyllur ajo mes Belgjikës dhe San Marinos. E quajtur kështu, pasi Belgjika po fiton me rezultatin 6-0 me San Marinon.

Madje saktësisht thuajse çdo goditje në portë është shndërruar në gol brenda këtyre 45 minutave të para. 7 goditje në portë kanë bërë vendasit, nga të cilat 6 prej tyre kanë përfunduar në rrjetë. Ndërkohë sulmuesi i Interit, Lukaku, ka shënuar dopietë. Pavarësisht faktit se në këtë kohë aktuale diferenca mes ekipeve kanë rëndë ndjeshëm, në raste të tilla, ndihen ende shumë. /Sport Ekspres/