Gol e karton i kuq, Roshi i bën të gjitha të Turqi

 

Ahmat Grozni luajti sot miqësoren e fundit në Turqi, ku po zhvillon fazën përgatitore të janarit, duke u ndeshur me hungarezët e Honvedit.

Përfundoi 1-1, me Odise Roshin që ishte shqiptari i vetëm që luajti në formacionin titullar të ekipit çeçen.

Anësori i kombëtares sonë ishte protagonist absolut i ndeshjes, sepse në minutën e 37-të shënoi golin e parë të ndeshjes, me një diagonale të fortë nga e djathta, ndërsa në minutën e 62-të, pas barazimit të Honvedit, u përfshi në një grindje me sulmuesin italian Lanzafame dhe të dy dolën me karton të kuq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online