Gladbahu i shkruan Realit: Po e gjetët mbrojtjen tonë…

Futbolli, në fund të fundit, është një lojë, është zbavitje, dhe nuk duhet marrë tepër seriozisht, përtej milionave që qarkullojnë aty.

Këtë leksion na jep Borusia e Mënçengladbahut, që u mund 6-1 fundjavën e shkuar në Dortmund dhe nuk e ka vrarë shumë mendjen, përkundrazi, e ka marrë me sportivitet dhe humor.

Në faqen e Real Madridit në Twitter dje u postua një foto para nisjes për në Gjermani, me destinacion Dortmundin për ndeshjen e Ligës së Kampioneve që luhet sot. “Nisemi për në Dortmund”, shkruhej në diçiturën e fotos.

Komenti i Gladbahut është për Oskar: “Real Madrid: Nëse rastësisht gjeni mbrojtjen tonë, na e dërgoni, ju lutemi“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online