Gjici: Partizani s’ka pse të kontestojë

1

Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka komentuar shkurtimisht sa i përket ankimeve që kanë pasur nga ana e Partizanit për gjykimin.

Numri 1 i klubit tregohet i prerë duke thënë se të gjitha vendimet  ishin të drejta dhe skuadrat morën atë çka dhanë në fushë: “Nuk e kuptoj se përse Partizani duhet të kontestojë gjykimin. Kartonët ishin, faullat po ashtu. Loja ishte shumë e mirë. Partizani ishte më mirë se ne në pjesën e parë. Shënuan të parët falë një gabimi të Imamit, por Partizani shkoi vetëm dy herë në portë, jo më shumë”, përfundoi Gjici.

You might also like
1 Comment
 1. Maksim says

  Per mendimin tim, sic na i hapi edhe syte raporti i UEFA, kjo ka qene ndeshje e trukuar. Futbollisti i partizanit del me te kuqe pas nje kartoni te verdhe ne pjesen e pare. Para se te merrte kartonin e dute te verdhe, ne rreth 5 minuta ka bere 4 nderhyrje te gabuara. Dhe keshtu justifikohen golat e pesuar. Ceshtja eshte: a e ka shitur ndeshjen partizani, kukesi, apo te dyja bashke?
  Cilesia e ndeshjes ishte mjaft e dobet. Manovra tejet te prapambetura sulmuese e mbrojtese nga te dyja ekipet. Me sa duket e meritojne vendin qe kane.
  Z. GJICI ka te drejte. Arbitri i shkrete nuk eshte pjese e kesaj komedie.
  Te dy klubeve do tju duhet mjaft pune per te arritur ne stadin kur shitesit ambulante afrikane te shesin shajet e ketyre ekipeve rreth stadiumeve te europes.
  Pershendetje nga KORCA

Leave A Reply

Your email address will not be published.