“Gjermania e mbyll këtu rrugën”, Eduart Zhupa pret eliminimin e menjëhershëm: Sulmuesit e Anglisë janë “Benz-Mercedez”

0

Gjermania arriti që të kualifikohet dhe të dalë nga grupet në Europian, mes dramës së madhe ku barazuan ndaj Hungarisë falë golit të Goretzkas. I ftuar në emision “Sport Magazine” që transmetohet në “Ora Neës” ishte edhe Eduart Zhupa që shprehet se “pancerat gjerman” do të largohen në shtëpi menjëherë pasi është vendosur përballë Anglisë.

“Gjermania erdhi deri këtu ku erdhi dhe e mbyll rrugën. Por nëse do t’i buzëqesh sërish fati, atëherë do të jetë histori tjetër. Anglia është më mirë në aspektin e lojës, ka më shumë vertikalizime në krahun e majtë dhe në të djathtë. Sulmuesit e Anglisë janë “Benz-Mercedez” shumë të shpejt”, tha Zhupa. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.