Gigs debuton në stolin e Uellsit, Bejl e përshëndet me rekord

Uellsi ka luajtur sot një miqësore në Kinë, duke shkatërruar 6-0 Kinën e Marçelo Lionit që është trajneri më i paguar në botë, por nuk është se kjo detyrimisht e bën Kinën kombëtare cilësore.

Per Uellsin debutonte në stol Rajan Gigs, ish-legjenda e Mançester Junajtid.

Start perfekt për Gigs, falë formës spektakolare të Gert Bejl, sepse ylli i Real Madridit hapi dhe mbylli Serinë e golave, duke shënuar në total tre gola në portën e Kinës. Kjo do të thotë se Bejl bëhet shënuesi më i mirë në historinë e Uellsit, duke kaluar legjendarin Jan Rash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online