Futbollistët e Kosovës në krahun e Erion Veliajt, i bashkohen nismës së Bashkisë Tiranë

0

Futbollistët e Kosovës i janë bashkuar thirrjes dhe nismës së Bashkisë Tiranë për të mbjellë pemë. Erion Veliaj ka takuar tre lojtarët dardanë si Amir Rrahmani, Herolind Shalën dhe Fidan Alitin. Menjëherë do të shkonin në kopshtin “Nexhmije Pagarusha” që ndodhet në Liqenin Artificial të Tiranës.

Lojtarët e Kosovës kanë mbjellë pemë dhe kryetari i Bashkisë, Veliaj, u shpreh se ky vend tanimë ka edhe një arsye më tepër që duhet vizituar. Ndërkohë kur flitet për ikonën Nexhmije Pagarusha, Veliaj shprehet që një nga dëshirat e saj më të mëdha ishte porosia që të vazhdohej për të mbjellë pemë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.