Fundi i magjisë? Nuk di të shënojë më nga goditja e dënimit, statistika e frikshme e Kristiano Ronaldos

Pavarësisht moshës që nuk flet më për të, Kristiano Ronaldo vazhdon të mbetet një nga lojtarët më të mirë në botë. Portugezi është futbollisti më i rëndësishëm tek Juventusi dhe aktualisht është duke kryesuar renditjen e golashënuesëve të Serisë A. Megjithatë Ronaldo nuk ka aspak një “marrëdhënie të mirë” me goditjet e dënimit.

Teksa dikur shënontë gola spektakolar nga faulli, tashmë kjo është pjesa më e dobët e yllit të Juventusit. Sipas statistikave të mediave italiane, në 72 tentime drejt portës, 35 vjeçari ka shënuar vetëm njëherë në portën e kundërshtarin. Goli i fundit i realizuar nga CR7 në 20 korrik, në fitoren 4-1 ndaj Torinos. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online