Fundi i historisë Muriqi po vjen! Pak interesime pas dështimit me Lacion, është shumë pranë kalimit në La Liga

0

Pas refuzimit të ofertës së skuadrës franceze, Saint Ettiene, Vedat Muriqi duket se më në fund do të largohet nga Lazio. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka pranuar një ofertë nga Mallorca e Spanjës dhe pritet të fluturojë në gadishullin iberik ditën e sotme për të kryer testet mjekësore.

Gazeta spanjolle “Diario de Mallorca” deklaron se Muriqi do të transferohet në skuadrën e re në formën e huazimit, me të drejtën e blerjes në fund të sezonit. Kjo do të jetë një mundësi shumë e mirë për 26 vjeçarin, të rikthehet në gjendjen që ishte tek Fenerbahçe, ku dhe cilësohej një nga sulmuesit më të mirë të Superligës së Turqisë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.