Frenkie de Jong do të shkaktojë një efekt domino? Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zyrtarizojnë lëvizjet e reja vetëm nga një largim i Barcelonës

0

FC Barcelona do të insistonte për transferimin e Frenkie de Jong për një kohë të gjatë, megjithatë kjo i përket së shkuarës. Nëse ai do të largohet tani nga Camp Nou, Bernardo Silva do të mund t’i bashkohet skuadrës së Xavi.

Më pas skuadra nga Etihad Stadium do të fitojë Marco Verattin. Ajo që duhet përmendur është se Barcelona është jashtëzakonisht aktive në tregun e transferimeve dhe deri më tani skuadrës së drejtuar nga Xavi i janë bashkuar, ndër të tjera, Robert Leëandoëski, Raphinha dhe Jules Koundé.

Megjithatë, ata nuk duan të ndalen në kryeqytetin katalanas dhe janë ende në kërkim të përforcimeve të mundshme dhe një nga objektivat është Bernardo Silva nga Manchester City. Por largimi i Frenki de Jong mund të jetë një çelës kyç në të gjithë makinën e transferimit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.